ORGANİK YULAF EZMESİ (13)

0,00
Fiyat : ₺10,90(KDV Dahil)

Raya Organik Yulaf Ezmesi

Uzun süre tok hissetmeye yardımcı olan Raya Organik Yulaf Ezmesini, zengin besleyici içeriği ile kahvaltıda süt, meyve ve kuru yemişlerle tercih edebilir, dilerseniz yumurta ve baharatlar ile omlet yapabilirsiniz. Ayrıca ara öğünlerinizde yoğurt ekleyerek kendinize sağlıklı bir karışım hazırlayabilirsiniz.

Yulaf ve Yulaf Ezmesi Nedir?

Bilimsel adı Avena sativa olan yulaf bir çeşit tahıldır. Yulaf taneleri oldukça sağlam ve pişmesi zor olan bir yiyecek olduğu için genellikle ezilmiş ve kesilmiş olanları tercih edilmektedir.

Hızlı işlenebilen bu yulafları pişirmek kısa sürer ve lapa kıvamını alır. Çoğunlukla kahvaltıda tüketilen yulaf süt ya da su ile birlikte pişirilerek lapa haline getirilir.

İngilizce’de “oatmeal” ya da “porridge” dedikleri kavram yulaf lapasıdır. Yulaf ayrıca keklere, brownie’lere, atıştırmalık barlara ve diğer fırın ürünlerine katılan bir tahıldır.

Yulaftan atıştırmalık gevrek ve yulaf unu da üretilir.

Yulaf Ezmesinin Faydaları..

Zengin Besin İçeriği; Besin bileşenleri oldukça zengin olan yulaf güçlü bir karbonhidrat ve lif kaynağıdır; beta-glukan lifler açısından önemli bir kaynaktır. Yulaf ezmesinin bizim için en değerli özelliğinin başında yüksek lifli yapısı yer almaktadır. Yüzde 55 oranında çözünebilir, 45 oranında çözünemez lif bulunduran yulaf ezmesi, vücudumuz için mükemmel bir lif kaynağıdır.

Ayrıca diğer tahıllara göre çok daha fazla protein ve yağ içerir.  Yulaf Ezmesi 100 gr’ı; ortalama 350 kcal enerji, ortalama 65.0 gr karbonhidrat, ortalama 12.9 gr protein, ortalama 6,0 gr yağ içermektedir.

Yulaf vitamin, mineral ve bitkisel antioksidan bileşenler açısından da zengindir. İçerik değerlerine baktığımız zaman yulafın yenilebilecek en iyi tahıllardan biri olduğunu görebiliriz.

Antioksidan Açısından Güçlü Bir Tahıldır; Yulaf, faydalı bitkisel bileşenlerden olan polifenoller ve antioksidanlar açısından kuvvetli yiyeceklerdendir. Bu antioksidanlar arasından en çok dikkat çeken neredeyse sadece yulafta bulunan avenanthramide antioksidanlarıdır. Ferülik asit de yulafta bol miktarda bulunan başka bir önemli antioksidandır.

Yulaf Kuvvetli Tokluk Hissi Yaratır; Yulaf, midenizdeki yiyeceğin yavaş ve uzun sürede sindirilmesini sağlar,

Cilt Bakımı İçin Yulaf Kullanılabilir; Birçok cilt bakımı ürününde yulaf içeriğinin bulunması tesadüf değildir. Bu ürünlerin üreticileri genellikle ince öğütülmüş yulafları “kolloidal yulaf ezmesi” olarak listeler. Bir çok kozmetik ürünü doğal yulaf içerir. Yulaf anti-enflamatuar yapıdadır ve cildinizle en iyi şekilde uyum sağlar. Ciltte kaşıntı ve batma gibi sorunlar yaşayan kişiler, evde yulaf maskesi yapabilirler. - Yulaf, cilt tonunu iyileştirmede ve cilde parlaklık kazandırmada faydalı bir besindir.