Organik Yulaf Ezmesi 300 G

Organik Yulaf Ezmesi 300 G (13)

Fiyat : ₺43,10(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik Yulaf Ezmesi

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız.

 

Uzun süre tok hissetmeye yardımcı olan Raya Organik Yulaf Ezmesini, zengin besleyici içeriği ile kahvaltıda süt, meyve ve kuru yemişlerle tercih edebilir, dilerseniz yumurta ve baharatlar ile omlet yapabilirsiniz. Ayrıca ara öğünlerinizde yoğurt ekleyerek kendinize sağlıklı bir karışım hazırlayabilirsiniz.

Besin içerik değerlerine baktığımız zaman yulafın dengeli bir besin içeriğine sahip olduğunu ve en sağlıklı tahıllardan biri olduğunu görebiliriz Besin bileşenleri oldukça zengin olan yulaf güçlü bir karbonhidrat ve mükemmel bir lif kaynağıdır.  Yüksek lifli yapısı sayesinde sindirim sistemi dostudur ve sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına destek olur.

Yulaf diğer tahıllara göre çok daha fazla protein ve yağ içerir. Yulaf vitamin, mineral ve bitkisel antioksidan bileşenler açısından da güçlü bir tahıldır. Diğer tahıllarda olmayan bazı antioksidanlar yulafta mevcuttur.

Yulaf kuvvetli tokluk hissi verir ve midenizden yavaş ve uzun sürede sindirilir. Bu nedenle diyetlerimizin çok tercih edilen besinlerinden biridir.

Biz de hem çok sevilen hem de çok tüketilen bu besini mutfaklarınıza güvenle alın sevdikleriniz ile güvenle tüketin diye Raya Organik Yulafı sizler için titizlikle üretelim istedik.

Coğrafyamızın verimli topraklarında organik tarım uygulamalarıyla hiçbir katkı maddesi ve kimyasal ilaç kullanmadan yetiştirip sizler için en doğal ve en kaliteli yulafı yetiştirmek için emektar çiftçilerimize birlikte çalışıyoruz.

Yulafın gıda olarak tüketilebildiği gibi cilt bakımı için de kullanılabileceğini belirten uzmanlar, cildiniz ile kolay uyum sağlaması nedeni ile birçok cilt bakımı ve kozmetik ürününün doğal yulaf içerdiğini cilt kaşıntısı ve batma gibi sorunlar yaşayan kişilerin evde yulaf maskesi yapabileceklerini, cilt tonunu iyileştirmede ve cilde parlaklık kazandırmada da faydalı bir besin olduğunu belirtmektedir.

Özenle temizlenen, Organik Yulaflar, kalibrasyonu yüksek teknolojili tesislerde işlenir ve besin kaybı yaşamaması için yine özenle öğütülür. Ambalajı açılmadığı sürece tazeliğini uzun süre korur.

Raya Organik Yulaf Ezmesine mutfaklarınızda yer açın.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı

Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgileri;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR