ORGANİK ZEYTİNYAĞI
ORGANİK ZEYTİNYAĞI

Organik Zeytinyağı 500 Ml (47)

Fiyat : ₺449,90(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik Sızma Zeytinyağı. Asidik oranı 0,8.

 

Oda sıcaklığında (18-24C) kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız.

Not: Zeytinyağı her türlü yabancı kokuyu içine çekebilir ve bu sebeple ağzı kapalı bir şekilde farklı kokuların olmadığı alanlarda muhafaza edilmesi önemlidir.

 

 

Binlerce yıllık ömrüyle ölümsüzlüğü tadarcasına yaşayan zeytin ağaçları nice İmparatorluklar görmüş, İstanbul'un fethine Cumhuriyetimizin ilanına şahit olmuştur.

Meyvesi ayrı şifa, yağı ayrı şifa… Yaprağı çaya, gölgesi insana iyi gelen asırlık ağaçlar. Çiçekleri meyveye dönüşen, o meyvelerden zeytinyağı yapılan, dalları bile barışın sembolü olan bir efsaneyi kelimelerle ile nasıl anlatılabiliriz ki?

Zeytinler yemeklerinize, salatalarınıza o lezzetli dokunuşlarını yapabilsin diye her hasat mevsiminde,  erken dönemde organik bahçelerimizden elle sepetlere konarak toplanır ve bekletilmeden tesislerimize getirilir. Toplama aşamasında, zeytinin aromatik yapısını korumak amacı ile dalından düşen ve bekleyen zeytinler toplanılmamaktadır Daha sonra yapraklarından ayrılarak yıkama işlemine tabii tutulur.  Organik tarım standartları ile uyumlu olarak hiçbir aşamasında tarımsal ilaç kullanılmaması nedeniyle zeytinlerimizin yoğun bir yıkama ve ayıklama işlemine girmesine gerek kalmamaktadır ve bu durumda zeytinle olan temas da azalmaktadır. Yıkama işleminin ardından presleme yöntemi ile zeytinyağımız elde edilir.

Zeytinyağının yapısında bulunan zengin Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri kalp ve damar sağlımızın korunmasına yardımcı olur, Beynin normal gelişimi ile göz ve sinir sisteminin gelişimine yardımcı olur. İçerdiği C, D, E, K vitaminleri ile birlikte selenyum, çinko ve betakaroten ile güçlü bir antioksidan özelliği taşır.

Ayrıca içeriğinde bulunan kalsiyum, potasyum, fosfor, kükürt, magnezyum, demir ve bakır gibi mineraller de kemik gelişimine yardımcı olur.

Saç ve cilt sağlığımız için E vitamini çok önemlidir ve bunun için de zeytinyağı çok iyi bir kaynaktır.

Raya Organik Zeytinyağını salatalarda, sıcak ve soğuk yemeklerinizde güvenle tüketebilirsiniz.

Organik tarım standartlarına uygun yetiştirdiğimiz zeytinlerden elde ettiğimiz zeytinyağımız, içeriğiyle hem damağınıza hem sağlığınıza iyi gelecek.

 

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgiler;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR