Organik Yeşil Mercimek 500 G

Organik Yeşil Mercimek 500 G (20)

Fiyat : ₺92,10(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik Yeşil İç Mercimek

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız.

 

 

Yeşilin Gücü; Salatası, köftesi, çorbası derken tabi bir de en klasiğimiz olan mis gibi yeşil mercimek yemeğini de unutmayalım.

Efsanelere göre yılbaşı geceleri evlerde mercimek yemeği pişirilmesinin ve yenmesinin bolluk bereket getireceğine inanılırmış. Hal böyleyken hak ettiği yerden hiç inmesin, sofralarımızdan hiç eksik olmasın yeşil mercimek

Toprağın bize en güzel hediyelerinden biri de yeşil mercimektir. Sofralarımızın bazen başrolü bazen yardımcı oyuncusudur.

Raya Organik yeşil mercimek tam organik yapısı ile lezzetini ikiye katlar.

Tam bir besin deposu olan Yeşil Mercimek, ek gıdaya geçen bebeklerinizin 8. aydan itibaren tüketebileceği önemli bir besindir.

Yeşil Mercimeğin bilinen bazı faydaları

İçeriğinde A, C, B1 ve B2 vitaminleri ve demir, potasyum, fosfor, çinko, bakır minerallerini barındırır. Hayvansal ürünler tüketmeyi tercih etmeyenler için ideal bir protein kaynağıdır. Yüksek oranda lif içerir ve sindirim sistemimize destek olur.

A vitamini içeriği ile normal görme yetisinin korunmasına, normal demir metabolizmasına, normal mukozanın korunmasına, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, normal cildin korunmasına katkıda bulunur.

İçerdiği potasyum sayesinde normal kas fonksiyonlarına ve kan basıncının korunmasına katkıda bulunur.

İçerdiği Demir mineralleri sayesinde kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumuna, normal oksijen taşınımına, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, normal enerji oluşum metabolizmasına, yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.

Folik Asit içerir. Takviye folk asit alımı anne adayının folat düzeyini artırır. Düşük folat düzeyi fetüsün gelişiminde nöral tüp kusurları için bir risk faktörüdür

Besleyiciliği ve kolay pişen yapısı ile bakliyatların en önemlilerinden biri olan Raya Organik kırmızı mercimeği daha sağlıklı bir nesil için daha çok tüketelim.

100 gr mercimek ortalama 300 kcal olup, %60 karbonhidrat, %36 protein, %5 yağ içermektedir

Özenle temizlenen, Organik Mercimekler, kalibrasyonu yüksek teknolojili tesislerde işlenir. Ambalajı açılmadığı sürece tazeliğini uzun süre korur.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgiler;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR