ORGANİK REZENELİ BİTKİ ÇAYI
ORGANİK REZENELİ BİTKİ ÇAYI

Organik Rezeneli Bitki Çayı 50 G (1)

Fiyat : ₺54,00(KDV Dahil)

 

İçindekiler;

Organik Rezene, Organik Mayıs Papatya, Organik Çörekotu, Organik Anason

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız.

 

 

 

Doğamızın mucizelerle dolu bitkilerinden birkaçını bir araya getirelim istedik, adı da rezeneli bitki çayı olsun dedik.

Ve bu ürünümüzü de bebeklerimize armağan ediyoruz ki, ılık ılık içsinler mışıl mışıl uyusunlar…

Raya Organik bitki çayları Coğrafyamızın verimli topraklarında organik tarım uygulamalarıyla hiçbir katkı maddesi ve kimyasal ilaç kullanmadan yetiştirilir, mevsiminde toplanır, kurutulur ve paketlenerek sizlere ulaştırılır.

Çayımıza rezene tohumu ile başladık. O annelerin hem kendilerine hem de bebeklerine kullandıkları meşhur mis kokulu kahraman. Anne sütü arttırıcı özelliği ve bebeklerin sindirimine yardımcı olma etkisiyle doğal bir gaz savaşçısı.

Çayımıza ömrü kısa ama şifası uzun, yağmur sonrası mis gibi koku veren mayıs papatyası ile devam ettik. Kolik bebeklere tavsiye edilen,  bitkisel tıpta kabul görmüş yüzyıllar önce bile hem çocuklar hem yetişkinler olmak üzere her yaşa kullanılmış bu değerli bitki, çayımıza çok yakıştı.

Sıra geldi faydaları sayfalara sığmayan, çok konuşulan ama az tüketilen çörekotu bitkimize.  Çörekotu tarihi en eskilere dayanan ve çok faydalanılan bitkilerimizden. Öyle ki sadece tohumu değil yağı da şifa kaynaklarından biri.

Son olarak anason bitkimizi de unutamazdık. Bebeklerimiz ve bizim için doğal uykusuzluk savaşçısı olduğu kadar ayrıca yorgunluk giderici ve hıçkırık yatıştırıcı etkisinden faydalanmak istedik. Çayımıza son dokunuşumuzu anason ile yapmış olduk. Tadı ve kokusuna ilave olarak lezzeti de eklenince karışımımız tamamlandı.

Bu sağlıklı çayımızı ek gıdaya geçen 6 aydan büyük bebeklerinize güvenle verebilir,  bebeğiniz ile beraber sizler de uyku öncesi tüketebilirsiniz.

Özenle toplanan bitkilerimiz dikkatlice temizlenir, kurutulur ve ambalajlanır. Ambalajı açılmadığı sürece tazeliğini uzun süre korur.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı

Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgileri;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR