Organik Pirinç Unu 300 G

Organik Pirinç Unu 300 G (4)

Fiyat : ₺41,50(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik Pirinç Unu

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız.

 

Binlerce yıldır insanoğlu tarafından en çok kullanılan ve dünya çapında en çok tüketilen besin kaynaklarında birisi de pirinçtir.

O mutfaklarımızın vazgeçilmezi, sporcularımızın yüksek karbonhidratlı bol proteinli yağsız kahramanı, bebeklerimizin ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminlerin destekçisidir.

O sadece Türk mutfağının değil dünya mutfağının da vazgeçilmezidir.

Coğrafyamızın verimli topraklarında organik tarım uygulamaları ile yetiştirilen Organik Pirinçlerin işlenmesi ile elde edilen Raya Organik Pirinç Unu; yüksek karbonhidratlı, bol proteinli yağsız kahramanımız, bebeklerimizin ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminlerin destekçisidir.

Alerjen içermez, ek gıdaya geçen 6. aydan büyük bebeklere pirinç unu ile muhallebi yapılması birçok uzman tarafından tavsiye edilmektedir.  Besleyici özelliği ve sindirimi açısından ek gıdaya geçen bebeklerinize Raya Organik Pirinç unu ile yapılmış besinleri güvenle verebilirsiniz

Canınız tatlı mı istedi? Onu sevilen tatlımız sütlaçlarımızda ve sütlü tatlılarımızda da kullanabilirsiniz.

Pirincin bilinen bazı faydaları;

  • Doğru pişirme yöntemi ve dengeli tüketimi ile birçok faydası olan yüksek besin değerli bir tahıl olarak bilinmektedir.
  • Çözünmez lif bakımından zengin olarak kabul edilen Pirinç proteinlerinin amino asit bileşiminin anne sütüne yakın olduğu farklı kaynaklarda belirtilmektedir.
  • Kalsiyum açısından da oldukça zengin bir besindir.
  • Pirincin kolesterol, sodyum ve zararlı yağ içermediği uzmanlarca söylenmektedir.
  • Dengeli beslenmenin olmazsa olmazlarındandır ve dünyada en çok yenen besinlerden biridir.
  • Demir, fosfor, B grubu vitaminleri gibi vitaminler yönünden ve bitkisel protein yönünden zengin olduğu kabul edilmektedir.
  • Besleyici özelliği ve sindirimi açısından hasta çorbalarında ve hasta yemeklerinde sıklıkla kullanılmakta ve diyetisyenler tarafından önerilmektedir.

Pirinç unu gıda olarak tüketebildiği gibi cilt bakımı için de kullanılabileceği uzmanlar tarafından belirtilmektedir

Özenle temizlenip, kalibrasyonu yüksek teknolojili tesislerde işlenen Organik Pirinç daha sonra un haline getirilir. Ambalajı açılmadığı sürece tazeliğini uzun süre korur.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgileri;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR