ORGANİK PATLAK MISIR (400 gr )
ORGANİK PATLAK MISIR (400 gr )

Organik Patlak Mısır 400 G (7)

Fiyat : ₺42,10(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik Mısır.

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız.

 

Mısır;

Binlerce yıldır insanoğlu tarafından kullanılan oldukça popüler bir tahıldır mısır. Sadece Türk mutfağının değil, dünya mutfağının da vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkar.

Mısırı, mısır unu, tatlı mısır, patlamış mısır, mısır cipsi olarak tüketmekteyiz. Genellikle sarı ve beyaz renklerini kullansak ta mavi mor ve kırmızı renkleri de bulunmaktadır

Mısırın en çok bilinen rengi sarıdır. Belki de bu yüzdendir yaz mevsimi bitkisi olması. Çünkü mısır bitkisi güneşi sever, yazı sever.

Mısırın en güzel hallerinden bir diğeridir. Sarının beyaza büyülü dönüşünü temsil eden patlak mısırın diğer adı ‘’Cin Mısır’’ dır. Düşük kalorili ve tam tahıllı yapısı ile vücutta tokluk hissi yarattığı söylenmektedir.

Onsuz film olmaz, lezzetine doyum olmaz diyebiliriz.

Raya Organik Patlak Mısır

Biz de hem çok sevilen hem de çok tüketilen bu besini mutfaklarınıza güvenle alın sevdikleriniz ile güvenle tüketin diye Raya Organik Mısır ununu sizler için titizlikle üretelim istedik.

Coğrafyamızın verimli topraklarında organik tarım uygulamalarıyla hiçbir katkı maddesi ve kimyasal ilaç kullanmadan yetiştirip sizler için en doğal ve en kaliteli mısırı yetiştirmek için emektar çiftçilerimize birlikte çalışıyoruz.

Sizlerde en keyifli anlarınızda atıştırmalık olarak Raya Organik Patlak mısırı tüketebilirsiniz. Evinizde geçireceğiz o güzel anlarda en kolay en lezzetli ve en hızlı bir şekilde hazırlayabileceğiniz bir atıştırmalık olarak Raya Organik Patlak Mısır her daim yanı başınızda.

İster sinema-dizi keyiflerinizde size arkadaşlık eder, isterseniz arkadaş toplantılarınızın lezzetli misafiri olur.

Raya Organik Patlak Mısır akşamlarınızın vazgeçilmezi olarak geliyor.

Tadı damağınızı, mis gibi kokusu evinizi saracak.

Özenle temizlenen, Organik Mısırlar, kalibrasyonu yüksek teknolojili tesislerde işlenir. Ambalajı açılmadığı sürece tazeliğini uzun süre korur.

Afiyetle tüketiniz

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgileri;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR