Organik Nohut Unu 250 G

Organik Nohut Unu 250 G (55)

Fiyat : ₺46,90(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik nohut unu

Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

İç Anadolu’muzun verimli topraklarında özenle yetiştirilmiş organik nohut, lezzetli bir besin deposudur.

Türk mutfağının en eski bakliyatlarından olan ve tarihi neolitik zamana kadar giden  nohut,  bitkisel protein ve lif kaynağıdır.

Nohut vejetaryenler ve veganlar için en çok tercih edilen protein kaynaklarından birisi olarak kabul edilmektedir.

Nohut, bakliyatlar arasında tüketimi en çok olan ürünlerimizdendir.  Genelde kurutulmuş olarak yemeklerimizde, salatalarımızda veya çorbalarımızda kullandığımız nohut son dönemlere karşımıza un olarak da sıklıkla çıkmaktadır.

Nohut unu glütensiz beslenmede önemli bir rol oynar. İçerdiği yüksek besin bileşenleri de bilinen bir özelliğidir.

Çocuklarımızın beslenmesinde yer verilmesi uzmanlarca tavsiye edilen nohudun, kemik sağlığı ve gelişiminde, diş yapısını güçlendirmede önemli bir rol oynadığı düşünülmektedir. Ayrıca öğrenmeyi arttırarak ve hafızayı iyileştirdiği çeşitli kaynaklarda belirtilmektedir

Biz de hem çok sevilen hem de çok tüketilen bu besini mutfaklarınıza güvenle alın sevdikleriniz ile güvenle tüketin diye Raya Organik Nohut Ununu sizler için titizlikle üretelim istedik

Coğrafyamızın verimli topraklarında organik tarım uygulamalarıyla hiçbir katkı maddesi ve kimyasal ilaç kullanmadan yetiştirip sizler için en doğal ve en kaliteli nohutu yetiştirmek için emektar çiftçilerimize birlikte çalışıyoruz

Nohut ununun bilinen bazı faydaları;

İçinde bulundurduğu lif sayesinde sindirim sistemi dostudur ve sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasında büyük rol oynar

Kemik sağlığı için önemli olan demir, fosfor, çinko, bakır ve magnezyum açısından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir.

Bir avuç nohutla sindirim sistemimize, bağışıklık sistemimize, kemik ve kaslarımıza mükemmel bir iyilik yapıp sağlığımıza sağlık katabiliriz.      

Raya Organik Nohut ununu klasik buğday unu ile yapılan birçok tarifte klasik un yerine kullanabilirsiniz. Onunla sağlık dolu ekmekler, kahvaltılarınızda krepler, poğaçalar ve kurabiyeler yapmanız mümkündür.

Nohut ununu gıda olarak tüketebildiğimiz gibi cilt bakımı için de kullanılabileceğini belirten uzmanlar, nohut unu ile cildinizi arındıracak maskeler yaparak besleyici özelliği sayesinde cildinizi nemlendirmek için ondan destek alabileceğimiz söylemektedirler.

Özenle temizlenip, kalibrasyonu yüksek teknolojili tesislerde işlenen Organik Nohut daha sonra un haline getirilir. Ambalajı açılmadığı sürece tazeliğini uzun süre korur.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı

Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgileri;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR