Organik Kırmızı Mercimek 500 G

Organik Kırmızı Mercimek 500 G (18)

Fiyat : ₺54,50(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik Kırmızı İç Mercimek.

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız.

 

Kırmızının Gücü; Yılın her mevsiminde mis gibi kırmızı mercimek çorbasına kim hayır diyebilir ki? Tabii lezzetli mi lezzetli kırmızı mercimek köftesini de unutmamak gerek.

Doğal ve organik koşullarda yetiştirilip, en sağlıklı şekilde paketlenerek sofralarımızdaki yerini alan Raya Organik kırmızı mercimeğimiz, kolay hazırlanabilmesi ve pişirme süresi kısalığı sebebiyle tercih edilen bakliyatlarımızdandır. Tüm mercimek çeşitlerimiz içinde en çok kullanılanlar arasında birinci sırayı o alır

Raya Organik kırmızı mercimek yetiştirilme şartları ve tam organik yapısı ile lezzetini ikiye katlar.

Tam bir besin deposu olan Kırmızı Mercimek, ek gıdaya geçen bebeklerinizin 8. aydan itibaren tüketebileceği önemli bir besindir

Kırmızı Mercimeğin bilinen bazı faydaları;

İçeriğindeki. A, B6 vitamini C, E vitaminleri ve Magnezyum, Kalsiyum, , çinko, demir mineralleri barındır. Yüksek oranda lif içerir ve sindirim sistemimize destek olur.Hayvansal ürünler tüketmeyi tercih etmeyenler için ideal bir protein kaynağıdır.

A vitamini içeriği ile normal görme yetisinin korunmasına, normal demir metabolizmasına, normal mukozanın korunmasına, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, normal cildin korunmasına katkıda bulunur.

İçerdiği B6 vitamini sayesinde bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına, kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna, normal homosiste, protein ve glikojen metabolizmalarına katkıda bulunur.

E vitamini içeriği ile normal görme yetisinin korunmasına, normal demir metabolizmasına, normal mukozanın korunmasına, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, normal cildin korunmasına katkıda bulunur.

İçerdiği potasyum sayesinde normal kas fonksiyonlarına ve kan basıncının korunmasına katkıda bulunur.

İçerdiği Demir mineralleri sayesinde kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumuna, normal oksijen taşınımına, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, normal enerji oluşum metabolizmasına, yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.

Besleyiciliği ve kolay pişen yapısı ile bakliyatların en önemlilerinden biri olan Raya Organik kırmızı mercimeği daha sağlıklı bir nesil için daha çok tüketelim.

100 gr mercimek ortalama 300 kcal olup, %60 karbonhidrat %36 protein %5 yağ içermektedir.

Özenle temizlenen, Organik Mercimekler, kalibrasyonu yüksek teknolojili tesislerde işlenir. Ambalajı açılmadığı sürece tazeliğini uzun süre korur.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı

Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgileri;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR