Organik Keçiboynuzu Özü 680 G

Organik Keçiboynuzu Özü 680 G (45)

Fiyat : ₺220,00(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik Keçiboynuzu Özü

Soğuk Press 72 Brix

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız.

 

 

Binlerce yıldır insanoğlu tarafından en çok araştırılan ve merak edilen konulardan biri de bağışıklık sistemini kuvvetlendirici besinler olmuştur. Bu anlamda çocukluğumuzdan beri ebeveynlerimiz, faydalarını saymakla bitiremedikleri keçiboynuzu meyvesini ve pekmezini bize bol bol tükettirmişlerdir. Halen Harnup ağaçlarını gördüğümüzde aklımıza çok faydalı bir besin olduğu gelir ve yemek istemez miyiz?

Keçiboynuzu genellikle Akdeniz bölgemizde harnup ağaçlarında yetişen bir meyvedir.  Yetiştirilmesinde nemli ve ılıman iklim önem taşır.

Sağlıklı ve doğal beslenme günümüzde yükselen bir trend haline gelmiştir. Kimyasal ürünler yerine doğal besinlerle beslenmenin popülaritesi artmakta ve vücut sağlığımızı güçlendirmek hedeflenmektedir.

Bizler de artan bu bilincin bize verdiği mutluluk ve şevkle Coğrafyamızın verimli topraklarında organik tarım uygulamalarıyla hiçbir katkı maddesi ve kimyasal ilaç kullanmadan yetişen organik harnup ağaçlarının meyvelerini mevsiminde topluyoruz. Özenle yetiştirilmiş ve seçilmiş keçiboynuzu meyvelerimizi içerdikleri önemli vitamin ve mineralleri kaybetmeden yine hiçbir kimyasal girdi kullanmadan işleyerek sizler için Keçiboynuzu özü haline getiriyoruz. Bu işleme esnasında besin kaybına yol açmamak ve maksimum düzeyde besin değeri elde edebilmek için soğuk baskı tekniğini kullanıyoruz.

Kaliteden ve standartlarımızdan ödün vermeden topladığımız bu meyvelerden elde ettiğimiz organik keçiboynuzu özlerini yetkili laboratuvarlarda inceletip sertifikalandırıyoruz

Tamamen hijyenik ve sağlıklı ortamlarda üretilen Raya Organik Keçiboynuzu özü, size cam şişesi ile ideal bir lezzet vaat ediyor.

Severek tüketeceğiniz Raya Organik Keçiboynuzu Özümüz besleyiciliğinin yanı sıra lezzetli oluşuyla da damağınızda fark yaratacak.

Birçok tatlı ve içecek tariflerinde şeker yerine ikame olarak kullanabileceğiniz Raya Organik Keçiboynuzu Özü ’nü dilerseniz sade olarak kaşık kaşık da tüketebilirsiniz.

Ortalama Besin Değerleri 100g

100 gr Keçiboynuzu özü ortalama 280 kcal olup, 2.5 gr Protein, 71 gr Karbonhidrat, 1.050 mg Potasyum, 315 mg Kalsiyum,        26 mg Demir içerir.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgileri;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR