Organik Dut Kurusu 250 G

Organik Dut Kurusu 250 G (33)

Fiyat : ₺87,50(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik Dut Kurusu

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız.

 

Kültürümüzde oldukça sevilen ve her mevsim tüketilen kuruyemiş grubumuzun faydaları saymakla bitmiyor ancak aralarından Dut Kurusu en çok tercih edilen sağlıklı atıştırmalıklarımızdan birisidir.

Coğrafyamızın verimli topraklarında organik tarım uygulamalarıyla yetiştirilen organik dutlar hiçbir katkı maddesi ve kimyasal ilaç kullanmadan yetiştirilip, mevsiminde toplanır, kurutulur ve sizlerle buluşturmak için paketlenir.

Dut meyvesinin tazesinin ömrü kısa olsa da kurutulmuş hali tüm yıl bize eşlik edebilir, kurutma sonrası tazesinde mevcut olan, özündeki besin değerleri artarak çoğalır.

Her mevsim tüketilebilen Organik dut kurusunun faydaları saymakla bitmez;

Sporseverler için önerilen Dut Kurusu, bedensel aktiviteler sonrası enerji verir, toparlanmaya yardımcı olur.

Kurutulmuş dut, vitamin protein ve kaliteli karbonhidrat açısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir

Uzmanlar dut kurusundan doğal antibiyotik ve doğal kansızlık önleyici olarak bahsederler.

Dut kurusu sağladığı güç ve enerji, kuvvetli antioksidan özellikleri ile diyetlerimizin vazgeçilmezi olarak gösterilmektedir.

Dilerseniz çantanızda atıştırmalık olarak taşıyarak ara öğünlerinizde Raya Organik Dut Kurusunu severek tüketebilirsiniz.

Dut kurusu yendiğinde faydaları bitmeyen bir besin olmasının yanı sıra saç ve cilt bakımımızda da kullanılabilir. Kaynamış dut kurusu suyunu ve püresini cildinizde maske olarak kullanabilir, saç sağlığınıza sağlık katabilirsiniz.

Sizler de en keyifli anlarınızda atıştırmalık olarak Raya Organik Dut Kurusunu tüketebilirsiniz. Evinizde geçirdiğiniz tüm keyifli zamanlarda en kolay, en lezzetli hali ile ulaşabileceğiniz Raya Organik Dut Kurusu her daim yanı başınızda. İster sinema-dizi keyiflerinizde size arkadaşlık eder, isterseniz arkadaş toplantılarınızın lezzetli ve sağlıklı misafiri olur.

Ambalajı açılmadığı sürece tazeliğini uzun süre korur.

Tadı damağınızda kalacak inanıyoruz.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı

Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgileri;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR