Organik Domates Salçası 650 G

Organik Domates Salçası 650 G (40)

Fiyat : ₺165,90(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik domates

28-30 Briks 

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız.

 

Kırmızı Mucize, Likopen Deponuz;

 Domates her ne kadar mutfaklarımızda ki yerini diğer birçok tahıl ve sebzeye kıyasla daha geç almış olsa da, günümüzde kendisi kahvaltılarımızın, salatalarımızın ve yemeklerimizin baş tacı, salçası ise mutfaklarımızın vazgeçilmez sosudur.

Günde bir domates tüketimi günlük C vitamini ihtiyacımızın %20 sini günlük A vitamini ihtiyacımızın %10 unu karşılamamamıza yardımcı olduğu uzmanlarca belirtilmektedir.

Raya Organik Domates Salçası;

Yemeklerinize o lezzetli dokunuşlarını yapabilsin diye her yaz organik domateslerimizi Ege bölgesinde emektar çiftçilerimize özenle ürettirip mevsiminde mis kokusu üzerindeyken topluyor, hiçbir koruyucu madde ilave etmeden sizin için salçasını ürettiriyoruz.

Domates Salçasının bilinen faydaları;

  • Domates salçası, domateste bulunan tüm vitamin ve mineralleri içerir. Özellikle kırmızı güç denilen likopen içeriği, salça üretimi sırasında ısıl işlem görmesi nedeni ile daha da yükselir. Bu nedenle domates salçasında domateste var olandan daha fazla likopen bulunur. (2 yemek kaşığı domates salçasında ortalama 14 mg likopen bulunmaktadır)
  • A vitamini içeriği ile normal görme yetisinin korunmasına katkıda bulunur aynı zamanda normal cildin korunmasına yardımcı olur.
  • Yüksek lif içeriği ile kan şekerini dengeler, bağırsak hareketlerini düzenler ve çok güçlü bir antioksidandır.
  • İçerdiği C vitamini ve antioksidan sayesinde bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

Likopen içeren gıdaların doğal yağlar ile birlikte tüketildiğinde vücudumuzun daha yüksek miktarda likopen almasına yardımcı olduğu bilinmektedir. Raya Organik Zeytinyağını ısıtıp üzerine Raya Organik domates salçası ilave ederek kendinize hem mis kokulu sağlıklı bir sos hazırlamaya, Hem de daha fazla likopen almaya ne dersiniz?

Raya Organik Domates Salçamız esas yeri olan tencerelerinizdeki başköşeye kurulmak için sabırsızlıkla bekliyor.

100 gr domates salçasında yaklaşık 100 kcal olup, ortalama 20 gr karbonhidrat, 6 gr protein, 12 gr şeker, 60 mg sodyum, 1000 mg potasyum, 40 mg kalsiyum, 45 mg magnezyum içermektedir.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgiler;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR