Organik Dermason Fasulye 500 G

Organik Dermason Fasulye 500 G (23)

Fiyat : ₺98,90(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik  Dermason Fasulye

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız

İç Anadolu’muzun verimli topraklarında özenle yetiştirilmiş organik fasulye, lezzetli bir besin deposudur. Sofralarımızdan etli yemeği eksik olmamakla beraber pilavla olan uyumu da dikkat çeker. Ayrıca çok sevilen piyazlarını da unutmamak gerekir.

Türk mutfağının en eski bakliyatlarından olan Kuru fasulye milli yemeğimiz olarak da kabul edilir. Yüzyıllardır tencerelerimizde kaynayan, sofralarımızı bereketlendiren en kıymetli bakliyatlar arasında yer alır. Hele yanında bir de Raya Organik Pirinç ile yapılmış bir de pilav var ise değmeyin keyfimize. Pirinç yerine Raya Organik Bulgur ile yapılmış mis gibi kokan bir bulgur pilavı daha sağlıklı olur desek de tercih tamamen size kalmış olsun.

En çok sevilen ve tüketilen fasulye çeşitlerinden olan dermason cinsi organik fasulye İç Anadolu’nun verimli topraklarında organik tarım uygulamalarıyla hiçbir katkı maddesi ve kimyasal ilaç kullanmadan yetiştirilip, mevsiminde toplanarak, kurutulur ve sizler için saklanır. Her ne kadar kış aylarında yemek olarak tüketmeyi daha çok tercih etsek de, 4 mevsim boyunca onunla salatalarımızı tatlandırabilir, enfes piyaz çeşitleri yapabiliriz. Tatlısız olmaz diyenlerdenseniz fasulyeli kek tarifleri deneyebilir veya tatlılarımızın tatlısı aşurelerinizde fasulyemizi kullanabilirsiniz. Her hali ile sofralarımıza lezzet katacak Raya Organik Dermason fasulyeye mutfaklarınızda yer açma zamanı geldi.

Gelelim fasulyenin faydalarına deyiminin içeriğine;

Kuru fasulye günlük ihtiyacımız olan  temel vitamin ve minerallerin çok büyük bir kısmını karşılamaktadır. Bu nedenle haftada 2 kez tüketilmesi tavsiye edilebilir.

İçeriğinde A,B,C vitaminleri ve demir, potasyum, magnezyum, çinko kalsiyum minerallerini barındırır.

Karbonhidrat içeriğinin büyük kısmı diyet liflerinden gelir bu nedenle sindirim sistemi sağlığımızı bizim için korur.

Hayvansal ürünler tüketmeyi tercih etmeyenler için ideal bir protein kaynağıdır.

Düşük glisemik indeksi ile uzun süre tokluk hissi sağladığı uzmanlarca belirtilmektedir.

Raya organik, Organik Dermason Fasulyesini, ince kabuğu, kolay pişen yapısı ve mükemmel lezzeti ile sofralarınızın beğenisine sunuyor.

Özenle temizlenen, Organik Fasulyeler, kalibrasyonu yüksek teknolojili tesislerde işlenir. Ambalajı açılmadığı sürece tazeliğini uzun süre korur.

Pişirmeden önce suda bekletilir ise daha kolay pişer ve daha lezzetli olur.

100 gr kuru fasulye ortalama 280 Kcal olup 140 mg kalsiyum 22 gr protein 29 gr karbonhidrat, 5 mg demir ve 1.5  gr yağ içermektedir.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgileri;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR