Organik Çiğ Badem 250 G

Organik Çiğ Badem 250 G (30)

Fiyat : ₺148,80(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik Çiğ Badem

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız. 

Alerjen Uyarısı, Organik Badem, (Kabuklu Yemiş) içerir.

Coğrafyamızın verimli topraklarında organik tarım uygulamalarıyla yetiştirilen organik bademlerimizi hiçbir katkı maddesi ve kimyasal ilaç kullanmadan yetiştirip, mevsiminde toplayıp sizlerle buluşturuyoruz.

Organik Çiğ Badem tam organik yapısı sayesinde artırılmış lezzeti, besleyiciliği ve içerdiği yüksek besin değerleri ile yediden yetmişe ara öğünlerinizin vazgeçilmezi olarak sizlerle buluşmaya geliyor.

Bademin bilinen bazı faydaları;

Çiğ badem verdiği doygunluk hissi ve kavrulmuş kuruyemişlere göre daha az yağlı olması sebebiyle diyet menülerinizin iyi bir yardımcısıdır.

Çiğ badem sağladığı güç ve enerji özellikleri nedeni ile de diyetlerimizin vazgeçilmezi olarak diyetisyenlerde sıklıkla önerilen bir kuruyemiştir.

Çiğ badem, diğer önemli kuruyemişler gibi hamilelerin gebelik süresince beslenmelerine doktor tarafından önerilen faydalı bir besindir.

Çiğ badem ek gıdaya geçen bebeklerinizin de eğer badem alerjisi yok ise (doktorunuza danışınız) 8. aydan itibaren tüketebileceği ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminlerin destekleyecek önemli bir besindir.

Çiğ Bademi çocuklarınızın beslenme çantalarına atıştırmalık olarak da güvenle ekleyebilirsiniz

Sporseverlerin ara öğün kahramanı çiğ badem, bedensel aktiviteler sonrası enerji verir ve çantanızda atıştırmalık olarak ara öğünlerinizde yardımcınızdır.

Sizler de en keyifli anlarınızda atıştırmalık olarak Raya Organik Çiğ Bademi tüketebilirsiniz. Evinizde geçirdiğiniz tüm keyifli zamanlarda en kolay, en lezzetli hali ile ulaşabileceğiniz Raya Organik Çiğ Badem her daim yanı başınızda. İster sinema-dizi keyiflerinizde size arkadaşlık eder, isterseniz arkadaş toplantılarınızın lezzetli ve sağlıklı misafiri olur.

Özenle toplanan, Organik Çiğ bademler, dikkatlice temizlenir işlenir ve ambalajlanır. Ambalajı açılmadığı sürece tazeliğini uzun süre korur.

100 gr Badem ortalama 600 kcal olup, 18,5 gr Protein, 19,5 gr Karbonhidrat, 775 mg Potasyum, 235 mg Kalsiyum, 4,7 mg Demir içerir.

Önemli Bilgiler;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir.''    

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir. ( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR