Organik Çiçek Balı 460 G

Organik Çiçek Balı 460 G (10)

Fiyat : ₺309,90(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik Süzme Çiçek Balı

Oda sıcaklığında (18-24C) kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız

 

Varoluşları milyonlarca yıl öncesine dayanan ilk mühendisler.

Dünyamıza milyonlarca yıldır hizmet eden cüsseleri minik ama mucizeleri büyük olan çalışkan mı çalışkan arılar…

Ve onların emekleri sonucunda bize sundukları en doğal gıda olan bal…

Tüm medeniyetler boyunca şifa kaynağı olarak kullanılmış ve kullanılmaya devam eden bal, olağanüstü gizeme sahip bir besindir. Bal enzimler bakımından son derece zengin olup, enzimlerin bir kısmı çiçekten, büyük bir kısmı da arıların tükürük bezlerinin salgılarından meydana gelmektedir.

Bala lezzetini verenler bileşimindeki doğal fruktoz, glikoz, glukonik asit ve bala gücünü veren ise içerdiği prolin değeridir. Bu bileşikler baldaki şekerlerin, organik asitlerin ve amino asitlerin ana maddeleridir. Vücutta parçalanmaya ihtiyaç duyulmadan kullanılan bu şekerler, balın doğal yapısını oluşturur.

Balımızın rengini; kovanlarımızın  konulduğu iklimin hava koşulları ve çiçek çeşitliliği belirler.  Kovanlarımızın içinde bulunduğu bitki florasındaki çeşitlilik ise balımızın lezzetini belirleyen unsurlardan en önemlisidir.

Raya Organik Çiçek Balı için emek veren arılarımız, Bitlis’in Hizan ilçesinin eşsiz çiçek çeşitliliğine sahip yüksek rakımlı dağlarında doğal güzelliklerle beslenir ve kendi vücutlarında bu besinleri mucize dolu bir süreçle harmanlarlar.

Organik süzme çiçek balı ürünümüzün her aşaması organik sertifikasyon kuruluşlarınca kontrol edilip, analizleri yapıldıktan sonra satışa sunulur.

Binlerce çalışkan arımız sizin için topladı…

İddia ediyoruz, Raya Organik Çiçek Balı, bugüne kadar yediğiniz balları size unutturacak tada sahiptir. Denemeye hazır mısınız?

UYARI: Bebeklerin bağırsak floraları yeterince gelişmediği için 1 yaşından önce bal tüketmeleri tavsiye edilmemektedir.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı

Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgileri;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR