Organik Buğday Unu 1 Kg

Organik Buğday Unu 1 Kg (50)

Fiyat : ₺95,00(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik Buğday Unu

Not: Gluten içeren Tahıl (Buğday)içerir.

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız.

 

Raya Organik buğday unu tariflerinizdeki hamur kalitesinin performansı ile mutfaklarınızda fark yaratmaya geldi.

Buğday binlerce yıldır insanoğlu tarafından en çok kullanılan ve dünya çapında en popüler olan besin kaynağıdır.

Ülkemizde de en çok ekimi yapılan tahıl buğdaydır. O sadece Türk mutfağının değil, dünya mutfağının da vazgeçilmezidir.

Ekmek Türk mutfağının temel gıdaları arasında önemli bir yere sahiptir. Beyaz ekmek tüketiminin daha fazla olması sebebi ile beyaz una talep her zaman daha fazla olmaktadır. Un üretimi aşamasında tahılın kepek ve rüşeym kısımlarının ayrılması nedeni ile buğday unu beyaz renklidir.

Biz de hem çok sevilen hem de çok tüketilen bu besini mutfaklarınıza güvenle alın sevdikleriniz ile güvenle tüketin diye Raya Organik Buğday Ununu sizler için titizlikle üretelim istedik

Coğrafyamızın verimli topraklarında organik tarım uygulamalarıyla hiçbir katkı maddesi ve kimyasal ilaç kullanmadan yetiştirip sizler için en doğal ve en kaliteli buğdayı yetiştirmek için emektar çiftçilerimize birlikte çalışıyoruz.

Özenle yetiştirilen birinci sınıf buğdayların işlenmesi ile elde ettiğimiz Raya Organik Buğday ununu hem tatlı hem tuzlu birçok tarifinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Özenle temizlenip, kalibrasyonu yüksek teknolojili tesislerde işlenen Organik Buğday daha sonra un haline getirilir. Ambalajı açılmadığı sürece tazeliğini uzun süre korur.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı

Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgileri;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR