ORGANİK BEBEK TARHANASI
ORGANİK BEBEK TARHANASI

Organik Bebek Tarhanası 250 G (3)

Fiyat : ₺63,50(KDV Dahil)

 

İçindekiler;

( 250gr )

Organik tam buğday unu (gluten), organik taze kırmızıbiber (kapya biber), organik süt ürünleri, yoğurt,  organik kuru soğan, organik havuç , organik ısırgan otu, organik maydonoz, deniz tuzu.

organik kuru nane, organik ekşi maya.

Alerjen Uyarısı: Organik tam buğday unu, (Gluten)  Organik süt ürünleri (yoğurt) içerir.

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız.

 

İşte karşınızda hepimizin kış aylarında vazgeçilmezi, annelerin ek gıdaya geçişte kurtarıcısı kültürel mirasımız mis gibi Raya Organik Bebek Tarhanası.

Kaşık kaşık sağlık kaşık lezzettir.

Bir eve tarhana girdi mi o evde açlık, kıtlık, hastalık olmaz derler büyükler. Tarhana yörelere göre farklılık gösterse de hepsinin faydaları saymakla bitmeyecek türdendir. İçerdiği buğday, yüksek lif oranı sağlarken, yoğurt kalsiyum ve protein kaynağıdır. İçerdiği maya ve bitkiler ise sindirim sistemimize hediyedir.

Tarhana Yapımı;

Tarhana 4 temel aşamadan geçerek üretilir. Bütün malzemelerin karıştırılarak hamurun hazırlanması, fermantasyon, kurutma ve öğütme. Tarhana için en önemli işlemlerden biri kurutmadır. Geleneksel yöntem olan güneşte kurutma tercih edilebileceği gibi modern teknolojide farklı kurutma teknikleri de kullanılabilmektedir.

Yaz aylarının sonunu doğru emekle, özenle hazırlanan tarhanalar kış ayları boyunca uzun süre bozulmadan mutfaklarımızda bize eşlik eder.

Ek gıdaya geçen bebeklerinize 6. aydan itibaren güvenle verebileceğiniz Raya Organik Bebek tarhanamızı sofralarınızdan eksik etmeyiniz.

Raya Organik Bebek Tarhanası ambalajı açılmadığı sürece tazeliğini uzun süre korur.

Sağlıklı günlerde afiyetle tüketin.

 

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

 

Önemli Bilgiler;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR