Organik Alıç Sirkesi 500 Ml

Organik Alıç Sirkesi 500 Ml (43)

Fiyat : ₺83,90(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik Alıç,  Antioksidan.

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız. 

 

Sirkenin tarihi antik çağlara kadar uzanır. Belki de sofralarımızın ilk sosu olan sirke bakterilere, salgınlara karşı yüzyıllardan beri kullanılmaktadır.

Asyalılar sirkenin denge verici bir besin maddesi olduğuna ve vücudu hem fiziksel hem de ruhen arındırdığına inanırlar.

Sirke çeşitlerinin içerdikleri kuvvetli antioksidan sebebi ile vücudumuzu zararlı toksinlerden arındırıp dirençli bir bağışıklık sistemi oluşturmamıza yardımcı olduğu söylenmektedir.

Sofralarımızda vazgeçilmez bir yeri olan sirke zamanla sağlık güzellik gibi alanlarda da kullanılmaya başlanmıştır.

Organik Alıç Sirkesi

Her şekerli meyveden sirke yapmak mümkündür.  Biz Raya Organik olarak sizler için en sevilen, en çok tüketilen sirke çeşitlerine üretimimizde yer vermekteyiz.

Bilinen sirkelerimizin yanı sıra son zamanlarda popülerleşen Alıç Sirkesini de unutmayıp üretmek için kollarımızı sıvadık ve ürün gamımıza ekledik.

Alıç meyve ve sirke olarak pek fazla tanınmasa da faydaları konusunda her geçen gün daha fazla bilinçlenmekteyiz.

Dünyanın dört bir yanında tercih edilen bu sirke, devasa ağaçlarda yetişen alıç meyvelerinden yapılır.

Ülkemizde alıç meyvesi ile alıç reçeli alıç marmelatı yaygın olarak yapılmaktadır.

Katkı maddesi kullanılmadan ürettiğimiz Alıç sirkesi, özenle seçilmiş alıç meyvesinin doğal fermantasyonu ile elde edilmektedir.

Coğrafyamızın verimli topraklarında organik tarım uygulamalarıyla yetiştirilen organik alıçlarımızı hiçbir katkı maddesi ve kimyasal ilaç kullanmadan yetiştirip, mevsiminde topluyoruz. Topladığımız alıçlarımızdan ham ve ekşi meyveleri ayırıp, en olgun, en tatlı olanlarını seçiyoruz.

Raya Organik Alıç Sirkesini, doğal fermantasyon yöntemi ile doğal sirkenin üretim süresine riayet ederek sabırla ve emekle elde ediyoruz.

Kaliteden ve standartlarımızdan ödün vermeden topladığımız bu meyvelerden elde ettiğimiz organik alıç sirkemizi yetkili laboratuvarlarda inceletip sertifikalandırıyoruz.

Tamamen hijyenik ve sağlıklı ortamlarda üretilen Raya Organik Alıç Sirkesi, size cam şişesi ile ideal bir lezzet vaat ediyor.

Doğal yöntemlerle elde ettiğimiz sirkelerimiz ile kış aylarında sıcacık sirkeli çaylar hazırlayıp bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Yaz aylarında ise içinizi serinletecek leziz içecekler hazırlayabilirsiniz.

Salatalarınızdan yemeklerinize, sebze temizliğinizden evde turşu yapımına kadar birçok alanda Raya Organik Alıç sirkesini güvenle tüketebilirsiniz.

Not: Raya Organik Alıç sirkesi şişelerinin dibinde meyve tortuları görülebilir. Bu tortuların görülmesi tamamen geleneksel teknikler ile ve organik meyveler kullanılarak üretildiği için normaldir.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgiler;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR