Organik Antep Fıstığı

Organik Antep Fıstığı (32)

Fiyat : ₺48,90(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik Antep Fıstığı

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız. 

Alerjen Uyarısı, Organik Antep Fıstığı  (Kabuklu Yemiş) içerir.

 

Türkiye’de farkı bölgelerde yetiştirilse de Raya Organik olarak Gaziantep’in kuru ve sıcak topraklarında Coğrafi İşaret tescil belgesine uygun meyveler veren organik tarım uygulamalarıyla yetiştirilen ağaçlarımızdan topladığımız organik Antep Fıstıklarımızı hiçbir katkı maddesi ve kimyasal ilaç kullanmadan yetiştirip, mevsiminde toplayıp sizlerle buluşturuyoruz.

Organik Antep Fıstığı tam organik yapısı sayesinde artırılmış lezzeti, besleyiciliği ve içerdiği yüksek besin değerleri ile yediden yetmişe ara öğünlerinizin vazgeçilmezi olarak sizlerle buluşmaya geliyor.

Kültürümüzde oldukça sevilen ve her mevsim tüketilen kuruyemiş grubumuzun faydaları saymakla bitmiyor ancak aralarından Antep fıstığı, popülerliği ve besin yapısı ile ön plana çıkan değerlere sahiptir

Antep Fıstığının bilinen bazı faydaları;

Antep fıstığı da çoğu kuruyemiş gibi vücuda enerji veren besinler arasındadır.

Antep Fıstığı E vitamini yönünden zengin bir besin olup cilt dostudur.

Doymamış yağ asitleri içeren bu ürün ara öğünlerinizde atıştırmalık olarak ideal bir seçimdir.

Sporseverlerin ara öğün kahramanı Antep Fıstığı, bedensel aktiviteler sonrası enerji verir ve çantanızda atıştırmalık olarak ara öğünlerinizde yardımcınızdır.

Antep Fıstığı, diğer önemli kuruyemişler gibi hamilelerin gebelik süresince beslenmelerine doktor tarafından önerilen faydalı bir besindir.

Organik Antep Fıstığını çocuklarınızın beslenme çantalarına atıştırmalık olarak güvenle ekleyebilirsiniz

Organik Antep Fıstığını zengin, besleyici içeriği ile tüm tatlı tariflerinizde de kullanabilirsiniz. Ev yapımı Antep Fıstıklı baklava, gerçek Gaziantep Baklavası kadar olmasa da misafirlerinizin gönlünü fetih edecektir.

Sizler de en keyifli anlarınızda atıştırmalık olarak Raya Organik Antep Fıstığını tüketebilirsiniz. Evinizde geçirdiğiniz tüm keyifli zamanlarda en kolay, en lezzetli hali ile ulaşabileceğiniz Raya Organik Antep Fıstığı her daim yanı başınızda. İster sinema-dizi keyiflerinizde size arkadaşlık eder, isterseniz arkadaş toplantılarınızın lezzetli ve sağlıklı misafiri olur.

Özenle toplanan, Organik Antep Fıstıkları, dikkatlice temizlenir işlenir ve ambalajlanır. Ambalajı açılmadığı sürece tazeliğini uzun süre korur.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgiler;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

Benzer Ürünler