Organik Köftelik Bulgur 1000 G

Organik Köftelik Bulgur 1000 G (250)

Fiyat : ₺76,20(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik Köftelik / Kısırlık Bulgur

Not: Gluten içeren Tahıl (Buğday)içerir.

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız.

 

Raya Organik Köftelik Bulgur temizleme, işleme ve kalibrasyonu yüksek tesislerde özenle paketlenen Raya Organik Pilavlık Bulgur, kendi doğal yöresinden alındığı için mükemmel lezzetiyle sofralarınızda fark yaratmaya geliyor.

Bulgur içerdiği yüksek besin değerlerine rağmen Anadolu mutfağının dışında pek fazla tanınmıyor maalesef. Bilinçli tüketildiğinde çok sağlıklı bir besin deposu olan bulgur, mutfağımızda muhakkak yer alması gereken bir tahıldır. 

Bazı doktorlar ona tahıl değil ilaç gözüyle bakıyor ve folik asit ihtiyacı için ilaç yerine haftada 2 kez bulgur öneriyorlar. Bulgur; hazırlanması kolay, dayanıklı ve raf ömrü uzun, besin değeri yüksek olup oldukça ekonomiktir.

Köftelik bulguru içli köfte, çiğ köfte, mercimek köftesi, ev partilerinizin sevileni kısır ve tüm çorbalarınızda kullanabilirsiniz.

Bulgurun bilinen bazı faydaları;

Yazmakla bitmeyen faydaları olan klasik tahılımız olan bulguru daha çok tüketmemiz uzmanlarca önerilmektedir.

İçeriğinde demir, krom, folik asit ve çinko minerallerini barındırır.

Çözünen ve çözünemeyen lifler bakımından zenginliği ile sindirim sistemi dostudur ve diyetlerimizin önemli bir besinidir.

İçeriğindeki doymamış yağlar mevcuttur. Bu sayede diyette doymuş yağlar ile doymamış yağların değiştirilmesine destek olarak kan kolesterol seviyesini düşürür. Yüksek kolesterol koroner kalp rahatsızlıklarının gelişiminde bir risk faktörüdür. Kolesterol hassasiyeti yaşayanlara diyetlerinde ekmek ve pirinç yerine bulgur birçok diyetisyen tarafından tavsiye edilmektedir.

İçerdiği Demir mineralleri sayesinde kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumuna, normal oksijen taşınımına, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, normal enerji oluşum metabolizmasına, yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.

Folik Asit içerir. Takviye Folik asit alımı anne adayının folat düzeyini artırır. Düşük folat düzeyi fetüsün gelişiminde nöral tüp kusurları için bir risk faktörüdür. Bu nedenle bulgur  hamilelerin sıklıkla tercih ettiği bir besindir.

Çok sevdiğimiz çok kullandığımız bulgurun faydalarını göz önünde bulundurunca her öğünümüze eklemek isteyebiliriz.

 

Özenle temizlenip, kalibrasyonu yüksek teknolojili tesislerde işlenen Organik Buğdaylar daha sonra Bulgur haline getirilir. Ambalajı açılmadığı sürece tazeliğini uzun süre korur.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı

Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgileri;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR