Organik Yeşil Zeytin 500cc

Organik Yeşil Zeytin 500cc (9)

Fiyat : ₺172,90(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik Yeşil Zeytin, Su, Organik kaya tuzu.

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız.

 

Bugüne kadar yediklerinizi unutup, Raya Organik Yeşil Zeytin ile tanışma vakti...

Kahvaltılarımızın süsü yeşil zeytinimizi Tarsus'un yüksek rakımlı dağlarından sofralarınıza hevesle getirip keyifle sunuyoruz.

Binlerce yıllık ömrüyle ölümsüzlüğü tadarcasına yaşayan zeytin ağaçları nice İmparatorluklar görmüş, İstanbul'un fethine Cumhuriyetimizin ilanına şahit olmuştur.  Meyvesi ayrı şifa, yağı ayrı şifa… Yaprağı çaya, gölgesi insana iyi gelen asırlık ağaçlar. Çiçekleri meyveye dönüşen, o meyvelerden zeytinyağı yapılan, dalları bile barışın sembolü olan bir efsaneyi kelimelerle ile nasıl anlatılabiliriz ki?

Zeytinin makbulü koruyucu içermeyeni, boya kullanılmayanı, çok tuzlu olmayanıdır. Raya Organik Sele Zeytin sadece doğal kaya tuzu ile korunmakta olup hiçbir ilaçlama ve hiçbir katkı maddesi içermemektedir

Yeşil Zeytin

Siyah zeytin ve yeşil zeytin aynı ağaçta yetişen aynı türden meyvelerdir. Aralarında çok büyük farklar olmayıp, sadece toplama ve bekleme açısından farklılar göstermektedirler. Yeşil zeytin siyah zeytinin ilk halidir. Zeytin ağacında zeytin meyvesi önce yeşil rengini alır, daha sonra ise olgunlaşarak önce morumsu bir renk ve sonra da siyah rengini alır.  Yeşil zeytin 3 ay gibi bir süre bekletildikten sonra yemeye hazır hale gelirken siyah zeytinde bu süre biraz daha kısadır.  Siyah zeytin dalında daha çok olgunlaşırken içerisindeki su miktarı azalır, yağ miktarı artar. Yeşil zeytinde bulunan su miktarı bu nedenle daha fazla ancak yağ oranı daha düşüktür. Bu da yeşil zeytini daha düşük kalorili yapar.

Yeşil zeytinin bilinen bazı faydaları;

Yeşil zeytin de iyi bir A ve E vitamini kaynağıdır

A vitamini içeriği ile normal görme yetisinin korunmasına, normal demir metabolizmasına, normal mukozanın korunmasına, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, normal cildin korunmasına katkıda bulunur.

Sofralarınızda Raya Organik Yeşil Zeytin’e yer açın.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı

Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgileri;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR