Organik Siyah Sele Zeytin 500cc

Organik Siyah Sele Zeytin 500cc (8)

Fiyat : ₺172,90(KDV Dahil)

İçindekiler;

Organik Siyah Sele Zeytin. Organik Ayçiçek yağı, kaya tuzu.

Kalibre (321-380 tane/kg )

Kuru, serin ve kokusuz yerde, güneş ışığına maruz bırakmadan saklayınız.

 

Bugüne kadar yediklerinizi unutup, Raya Organik Siyah Sele Zeytin ile tanışma vakti...

Poğaçalarımızın incisi, kahvaltılarımızın süsü, Raya Organik Siyah Sele Zeytinimizi Tarsus'un yüksek rakımlı dağlarından sofralarınıza hevesle getirip keyifle sunuyoruz.

Binlerce yıllık ömrüyle ölümsüzlüğü tadarcasına yaşayan zeytin ağaçları nice İmparatorluklar görmüş, İstanbul'un fethine Cumhuriyetimizin ilanına şahit olmuştur.  Meyvesi ayrı şifa, yağı ayrı şifa… Yaprağı çaya, gölgesi insana iyi gelen asırlık ağaçlar. Çiçekleri meyveye dönüşen, o meyvelerden zeytinyağı yapılan, dalları bile barışın sembolü olan bir efsaneyi kelimelerle ile nasıl anlatılabiliriz ki?

Zeytinin makbulü koruyucu içermeyeni, boya kullanılmayanı, çok tuzlu olmayanıdır. Raya Organik Sele Zeytin sadece doğal kaya tuzu ile korunmakta olup hiçbir ilaçlama ve hiçbir katkı maddesi içermemektedir

Siyah Zeytinin bilinen bazı faydaları;

Zeytinyağının yapısında bulunan zengin Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri kalp ve damar sağlımızın korunmasına yardımcı olur, Beynin normal gelişimi ile göz ve sinir sisteminin gelişimine yardımcı olur. İçerdiği C, D, E, K vitaminleri ile birlikte selenyum, çinko ve betakaroten ile güçlü bir antioksidan özelliği taşır.

Ayrıca içeriğinde bulunan kalsiyum, potasyum, fosfor, kükürt, magnezyum, demir ve bakır gibi mineraller de kemik gelişimine yardımcı olur.

Saç ve cilt sağlığımız için E vitamini çok önemlidir ve bunun için de zeytinyağı çok iyi bir kaynaktır.

100 gr zeytin günlük sodyum ihtiyacımızın büyük bir kısmını karşılar. Sağlığınız için Sofralarınızda Siyah  Zeytin'e yer açın.

Bu ürün ORNES GIDA PAZARLAMA VE TİC A.Ş tarafından 1.12.2004 tarihinde ve T.C 5262 sayılı

Organik Tarım Kanunu ve ilgili Organik Tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

( TR-OT-003 ) ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ tarafından sertifikalandırılmıştır.

Önemli Bilgileri;

Dengeli beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamamız için en önemli etmenlerden birisidir. Gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyümesi, dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda ve dengeli alınması vücutta uygun şekilde kullanılması gereklidir. İnsanlar yeterince yemesine karşın, her besin türünden yeterli ve dengeli şekilde almadığında, uygun seçim yapamadığı ya da yanlış pişirme yöntemi uyguladığında vücudumuz ihtiyacı olan besin öğelerinin bazılarını eksik alabilir veya hiç alamayabilir. Bu durumda, farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliriz. Yukarıda belirttiğimiz ürünümüz ancak bu kapsamda tüketildiği zaman belirtilen faydaları gösterir. Bu nedenle muhakkak çeşitli ve dengeli beslenelim.

 

Besin alerjileri vücudumuzun bağışıklık sistemi aracılığı ile besinlere karşı gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Bazı durumlarda ise bir alerjenin ve aşırı duyarlılık reaksiyonunun söz konusu olmamasına rağmen ‘’besin intoleransı’’ olarak bilinen reaksiyonlarda oluşabilir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketmeden önce alerjiniz veya gıda intoleransınız olup olmadığını kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemle tavsiye olunur.

 

 

"Verilen bilgiler bilgilendirme amaçlı olup doktor ve/veya bir başka profesyonel önerisi değildir. Sağlığınızla ilgili her türlü mesele için uzman bir doktora, beslenme ile ilgili her türlü mesele için de bir diyetisyene veya gıda mühendisine başvurmanız önerilir. Buradaki bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili kişilere aittir. Bu sitedeki bilgiler iyi niyetle siteye eklenmiştir ve sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Raya Organik web sitesinde size doğru ve güncel bilgi vermek için ticari olarak elinden gelen gayreti göstermiş bulunmaktadır. Bununla birlikte, Raya Organik bu web sitesinde yer verilen, web sitesinden indirilen veya erişilen bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti vermemektedir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR