Güveniyorum


“Yediklerime güveniyorum”

Yediklerimizin, sertifikalı organik tarım yapılan ‘temiz’ topraklardan geldiğini bilmek ve bundan emin olmak hepimizin hakkı. Raya’nın sertifikalı organik ürünleri ile mutfaklarımız güvende.

Eco-Cert Hakkında
Organik tarım alanında hizmet vermek üzere 1991 yılında kurulan ve halen 80’den fazla ülkede faaliyet gösteren uluslararası kontrol ve sertifikasyon firması Ecocert Imo,TC Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamaları alanlarında kontrol ve sertifikasyon hizmeti vermek üzere yetkilendirilmiştir. Ecocert Imo denetçileri, saha kontrollerini gerçekleştirerek Ecocert ana ofisine iletilecek denetim raporlarını düzenler. Tedarik zincirindeki her bir tarafın izlenebilirliğini sağlayabilmek için üretim, işleme, imalat, paketleme, etiketleme, depolama, dağıtım ve ithalat olmak üzere üretim sistemde ayrı ayrı denetim yapar.
Ecocert sertifikasyon ekibi, denetim raporlarını standartların gereklerine uygunluk açısından değerlendirmek üzere gözden geçirir ve üretim metodu veya sisteminin uygunluğu kanıtlanırsa, üretici için Ecocert sertifikası düzenlenerek onaylanır. Herhangi bir uygunsuzluk; düzeltici faaliyet ve/ veya yaptırım talebiyle sonuçlanır. Tedarik zincirindeki müteşebbislerden, tüketicilerden ve uzmanlardan oluşan ‘Tarafsızlık Komitesi’, sertifikasyon sürecinin uygun işlemesini izlemek, fikir vermek, standarttaki değişiklikleri gözlemlemek, itiraz ve şikâyetleri incelemekle sorumlu bağımsız bir teknik organdır ve bu da Ecocert’in bağımsızlığını garantiler.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.